Отборите на Германия и Белгия играят при резултат 1:2 в приятелски

...

НА ЖИВО: Германия - Белгия 1:2, Фюлкруг намали от дузпа

Отборите на Германия и Белгия играят при резултат 1:2 в приятелски мач. Още преди да изминат 10 минути от дуела, Караско и Лукаку се разписаха в интерес на " алените дяволи ".

На Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от дуела

Серж Гнабри нанесе първия изстрел в 5-ата минута. Той пристигна от ръба на наказателното поле, само че не бе прецизен.

Минута по-късно пък " алените дяволи " удариха. Яник Караско получи топката в пеналтерията на Бундестима, залъга бранител на домакините и по-късно шутира. Топката попадна в мрежата на Тер Стеген.

Две минути по-късно гостите откраднаха топката, а Кевин де Бройне прати страховит извеждащ пас към Ромелу Лукаку, който не сбърка очи в очи със стража на Германия и удвои преднината на " алените дяволи " още преди да изтекат 10 минути игра.

В 20-ата минута Белгия бе покрай трети гол след страхотни самостоятелни дейности на Люкебакио. Той пое топката в личната си половина след корнер и самичък си я бутна напред, надбягвайки бранителите на Германия той остана самичък против Тер Стеген, само че ударът му мина настрана от вратата. Секунди по-късно Лукаку нацели гредата, откакто Де Бройне го откри с центриране от ъглов удар.

Малко откакто изминаха 30 минути от срещата, Ханзи Флик трябваше да извърши насилствена промяна. Леон Горецка получи травма и напусна, а на терена се появи Емре Джан. Смяната даже бе двойна, а Феликс Нмека влезе, вместо Флориан Вирц.

Четири минути преди края на първото полувреме Волф получи късмет да стреля, само че не съумя да затрудни съществено стража на Белгия.

LIVE / Германия - Беглия 1:2

0:1 Яник Караско 6'

0:2 Ромелу Лукаку 9'

Съставите на двата тима:

Германия: 1. Тер Стеген, 17. Волф, 5. Керер, 4. Гинтер, 3. Раум, 8. Горецка, 6. Кимих, 10. Гнабри, 18. Вирц, 11. Вернер, 9. Фюлкруг

Селекционер: Ханзи Флик

Белгия: 12. Кастеелс, 3. Теате, 5. Вертонген, 4. Фаес, 21. Кастан, 7. Де Бройне, 6. Онана, 6. Мангала, 16. Люкебакио, 11. Караско, 10. Лукаку

Селекционер: Доминик Тедеско